ارایشگاه بیتا
اموزش انواع ارایش عروس و دختر خانمها
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

سالهاست که مردم سعی میکنند موهای خود را فر زده و در این راه مواد و تکنیکهای زیادی بوجود امده است. در همه موارد باند گوگردی که نشان دهنده شکل مو (صاف یا فر) است شکسته شده و در شکل جدید خود فیکس میشود. در واقع اتفاقی که بر روی مو میافتد در مرحله صاف کردن مو و فر زدن دقیقا یکی میباشد. تنها فرق انها فیکس کردن مو در حالت جدید خود میباشد.

از هر دو حالت میتوان برای تغیر دادن مدل مو در جهت زیبا سازی فرد استفاده کرد. فراموش نکنید که هر مدلی را نمیتوان برای هر گونه شکل صورتی استفاده کنید.

برای اینکه فر شما از نظر تکنیکی بهتر در بیاید بستگی به

 • نوع مو
 • تاریخچه مواد شیمایی که روی مو استفاده شده
 • مهارت ارایشگر  

دارد.به هیچ عنوانی شما نباید مو های خود را خودتان فر کنید. برای اینکه اینکار احتیاج به مهارت دارد.شما ممکن است موهای خود را از دست بدهید یا صدمه به انها بزنید.

انواع مواد فر

Acid permفر اسیدی

 فرهای اسیدی بهترین نوع فر میباشد. برای اینکه پوست کف سر اسیدی بوده و شما کمترین تغیر و صدمه را به موهایتان خواهید زد. معمولا  موهایی که با مواد اسیدیی فر میشوند مو از حالت بهتری برخوردار است.

Alkaline permفرهای بازی

فرهای باز برای موهای رنگ نشده و موهای خشن و زبر فرهای قوی بوجود میاورد.

Exothermic perm

فرهای بادوام و شادابی بوجود میاورد.این مواد  در حین مخلوط شدن حرارت تولید می کند.

غیر از نوع مواد فر شما باید نوع مو را تشخیص بدهید.که یا سفیدی داشته و خیلی سخت فر میگیرد که به ان resistan hair میگویند. یا رنگ داشته و مواد شیمیایی دارد یا هم نرمال میباشد.

در زیر عکس چند مارک متعارف که ارایشگران بیشتر دوست دارند استفاده کنند را میبینید. 

Loreal Dulcia Tonica Aha SingleWella Soft & Lasting 3PkSchwarzkopf Natural Styling Perm 4PkWella Perform Carnitin Single

مواد مورد نیاز

 • لوسیون فر کننده
 • لوسیون خنثا کننده (آین دو معمولا با هم در یک قوطی فروخته میشوند.)
 • بیگودی فر
 • کاغذ فر
 • پنبه
 • شامپو و نرم کننده خوب
 • مواد شکل دهنده مو

Perm Rods Long Pink 12pk.Superflex Rollers Pk 12بیگودی های فر

سایز بیگودی فر در چگونگی فر دوام و شکل آن نقش مهمی ایفا میکند.  

روش کار

 1. مو را با شامپو تمیز بشورید ولی نرم کننده نزنید. برای اینکه فر نمیگیرد.
 2. مو را دور بیگودیها با استفاده از کاغذ فر مرتب بپیچید.
 3. لوسیون فر کننده را به مو بزنید.
 4. مدت زمان بستگی به مارک استفاده شده دارد که متفاوت میباشد. لطفا به دستور عمل موادتان دقت کنید. برای اطمینان از جاهای مختلف سر تا نصفه یک بیگودی را را باز کرده و چک کنید.
 5. اگر دیدید مو به شکل S دیده میشود فر شما آماده است. مو را ۷ دقیقه با اب ولرم بشورید.
 6. وقتی مواد اول  شسته شد مواد دوم که فیکساتور است را استفاده کنید.
 7. بعد از ۵ دقیقه بیگودیها را باز کرده و بقیه مواد فیکساتورneutraliser را به همه مو زده و بعد از ۵ دقیقه انرا با اب خالی بشورید و نرم کننده استفاده کنید.
 8. مو را برای ۲تا۳ روز نشورید ویا حتی دم اسبی هم نبندید.
 9. بعد از فر حتما مو را کمی کوتاه کنید.
 10. از مواد مناسب موهای فر استفاده کنید تا مو هایتان زیباتر دیده شوند.
 11. برای رنگ کردن مو برای یک هفته صبر کنید.
 12. مو های فر را با روشن کننده های مو روشن نکنید.
 13. برای فر زدن موهای کم پشت زمان را نصف کنید و دقت بیشتری بکنید. 

موهای شما فر نمیشود اگر

 • شما حامله هستید.
 • دوا و دارو استفاده میکنید
 • مسن هستید
 • بیماری دارید
 • هورمونهای فعال دارید
نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

ادامه پاکسازی صورت

 

پیلینگ صورت  

برای پیلینگ صورت شما ۲ نوع مواد در بازار میتوانید پیدا بکنید. این مواد با نام تجاریskin peel  and  exfoliator نامیده میشوند . اگر چه ما ایرانی ها به تمام عمل پاکسازی پوست پیلینگ میگوییم در عمل این فقط یک مرحله از پاکسازی پوست میباشد.

فرق بین دو مواد در طرز استفاده انها میباشد. مواد پیلینگ معمولا مواد صافت تر و مناسب صورتهای معمولی یا خشک میباشد. یک لایه نازک از این مواد را روی پوست بمالید و بگزارید تا کمی بماند و خشک شود (۲٫۳ دقیقه) بعد با انگشت حلقه که فشار کمتر دارد مثل چرک بدن از روی پوست مالیده و تمییز کنید.

مواد اکسفولیت exfoliate این مواد دارای دانه های ریز هستند که کمک میکنند تا یک لایه از پوستهای مرده را از روی پوست تمیز کنید. این مواد بیشتر شبیه ژل مانند هستند با کمی اب قاطی کنید و ارام با حرکات دایره وار ارام روی پوست صورت بمالید و با اسپانج  تر اظافه ها را تمیز کنید و با تونر عملیات خودرا تمام کنید.

فراموش نکنید که استیمر یا دستگاه بخور خورد را در حین کار پیلینگ روشن کنید. و هیچوقت دور چشم را پیلینگ نکنید برای اینکه خیلی ظریف و حساس است. 

بخور صورت steaming

بخور صورت یکی از مراحل مهم پاکسازی پوست است. با بخور دادن شما منافذ پوست را باز میکنید و کمک میکنید تا راحتتر پوست تمیز شود. در زیر دو دستگاه بخور اورده شده است یکی روی میزی بوده و دیگری با پایه خودش می ایستد.

Portable SteamerSteamer

دستگاه بخور دارای یک محفظه ابی میباشد که نیاز است شما انرا با اب مقطر که معمولا برای این دستگاه جداگانه فروخته میشود تا قسمت ماکزیمم ان پر کنید.البته شما میتوانید از اب معمولی هم برای ان استفاده کنید فقط عمر دستگاه شما کوتاه خواهد شد. دستگاه بخور را روشن کرده و بگزارید تا شروع به بخار کردن کند. دست خود را جلوی ان بگیرید و مطمعن شوید که  خراب نیست و اب گرم تف نمیکند. سر مشتری را کمی با تخت بالا دهید و روی چشمها با پنبه نم بپوشانید. لوله بخار باید ۴۰ سانت از صورت فاصله داشته باشد. با مشتری چک کنید که بخار را احساس میکنند و زیاد برای انها ناراحت کننده نیست.

فراموش نکنید که مشتری را به هیچ عنوان ترک نکنید. تایمر را روی ۱۰ دقیقه بگزارید. وقتی از بخار کردن ایستاد ان را از روی صورت کنار کشیده و دستمال کاغذی را دور انگشتان اشاره خود پیچانده و در حالی که پوست را زیر ذره بین مخصوص کارمان نگاه میکنید انگشت خودرا دو طرف سیاه دانه های پوست گذاشته و با ملایمت و ارامی فشار دهید و کمک کنید تا منافذ پوست تمیز شود. بهترین کار این است که از یک فرد ماهر روش این کار را یاد بگیرید و حضوری این کار را انجام دهید. کار سختی نیست فقط احتیاج به تمرین دارد.در انتها با تونر منافذ باز شده را ببندید.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

با رنگ موی ایگورا می شود ابرو را رنگ کرد ؟ مژه ها رو چطور ؟
اب اکسیدان هم باید مخصوص باشد ؟ با همین اکسیدانهای معمولی نمیشود ؟

 شما هر وقت یک ماده شیمیایی را میخواهید استفاده کنید دستور عمل کارخانه ساخت ان مواد را باید بخوانید و عمل کنید. معمولا اگر دستور عمل رنگ ایگورا رویال را یا هر موادی که برای رنگ کردن موی سر ساخته شده است را مطالعه کنید میبینید که گفته شده به هیچ عنوانی ان را برای رنگ کردن موی ابرو ٫ مژه استفاده نکنید.

بر طبق قانون اروپا شما نمیتوانید رنگ ابرو و مژه را روشن کنید. شما اجازه دارید انرا فقط تیره کنید. برای اینکه ثابت شده رنگهای روشن کننده قوی تر از رنگهای تیره کننده هستند.

اب اکسیدان باید ۳ ٪ باشد. میتوانید از هر اکسیدانی که ۳٪ باشد استفاده کنید.

یادم میاد ارایشگر من تو ایران از پودر دکلره با اکسیدان ۹٪ برای من استفاده کرد. من هم که از ارایشگری چیزی نمیدانستم فکر کردم که این درست هست. اگر اینجا بود الان زندان بود.

هر کاری اصول خودش را دارد. و آن را باید از یک نفر آدم وارد و تحصیل کرده آن کار یاد بگیرید. خدا رحم کرد که آرایشگران ایرانی خیلی از رنگ کردن مژه نمیدانند. والا از هر رنگی و هر اکسیدان دم دستی استفاده میکردند.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

به اندازه یک مهره کوچیک مواد اکریلیک را در مقابل لبه ازاد ناخن بگذارید.

Sculpting Section 1

 

با فشار دادن مهره خمیری انرا فلت و پخش کنید. سعی کنید این کار را ارام ولی سریع انجام دهید.

Press bead to flatten

 

اول قسمت راست ناخن را شکل دهید.

Press bead to sidewall

 

بعد قسمت چپ ناخن مجازی را شکل دهید.

Press bead to opposite sidewall

 

با لبه برس لبه قوس دار ناخن را صاف کنید وبعد همین کار را در طرف دیگر انجام دهید.

... the same sequence nail to nail ...

Perfect the sidewalls

 

لبه انتهایی را کمی داخل فشار دهید تا حالت بیضی به ناخن بدهد.

Shape the sidewalls

 

با انتهای برس مواد اضافه دور ناخن را بگیرید و تمیز کنید.

Perfect extension edge

 

Generic Acrylic Nail Application ...

مرحله سه تایی بالا را به ترتیب انجام دهید تا لبخند ناخن شما کامل و زیبا شود. البته شما به تمرین نیاز دارید تا در این کار استاد شوید.

Create a deep smile

 

Perfect balance in all 3 sections

 

بعداز درست کردن ناخن مجازی سه مرحله اصلی ناخن اکریلیک را طبق عکس دنبال کنید تا ناخن خود را شکل دهید. اول از لبه شروع کنید. به اندازه یک مهره مواد را در لبه ناخن گذاشته و در حالی که برس را فلت گرفته اید انرا به صورت مساوی پخش کنید . بعد مرحله دوم و سوم را همین طور ادامه دهید. هر چه شما با دقت کار کنید کار بعدی شما که سوهان زدن اضافه ها میباشد کمتر خواهد بود.

 

بر گرفته از سایت http://www.hooked-on-nails.com/acrylic.html

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

با وجود اینکه مردم برای جوان ماندنشان ملیونها تومان خرج میکنند و کرمهای گران قیمت و جراحی های زیبایی پوست انجام میدهند باید گفته شود که باعث تعجب هست که باید گفت زیبایی واقعی به نوع تغذیه ادمها بر میگردد.

درست هست. مواد غذایی یکی از مواردی هست که کمک میکند تا شما پوست خوب و بشاش داشته باشید و بعضی از این مواد به دفع سمهای بدن و توکسیک های بادی کمک میکنند و مواد زد پیری دارند.

با راضی نگهداشتن سلولهای بدنتان انها بهتر کار میکنند. راحت تر با بیماریها مبارزه میکنند و  انها زودتر از موقع خود فرسوده نمیشوند.مرحله مسن شدن و پیر شدن سلولهای بدن به عقب میافتد. .

.چای سبز

افراد زیادی معتقد  هستند که چای سبز یکی از موادی هست که به سالم ماندن و جوان ماندن سلولهای بدن کمک میکند. چایی از دوران بسیار قدیم نوشیدنی مورد محبوب مردم بوده و همیشه در مغازه های داروهای گیاهی به فروش میرفت.

چایی و نوشیدنی های گیاهی خاصیت سم زدایی دارند.یک چایی خوب میتواند با بیماری سرطان٫ بیماریهای قلبی و بیماری لثه هم مبارزه کند و کمک کند تا شما لاغر بشوید.

چایی همچنان پوست شما را ترمیم میدهد و دارای موادی به نام polyphenols میباشد که انرا “catechins”. مینامند. کاتچین کارهای ترمیمی در بدن انجام میدهد و در چایی سبز بیست برابر بیشتر از چایی معمولی میباشد.

Polyphenols موجود در چایی کمک میکند تا پوست شما سمهای خود را بیشتر از دست بدهد و خون اکسیژن بیشتری با خود حمل کند. این باعث میشود که پوست شاداب تر ٫ خوشرنگ تر و جوانتر بماند.

نوشیدن چای سبز شما را از دردسر خرید کرمهای زیبایی گران قیمت که با مارکهای تجاری مختلفی در بازار ارایه میشوند نجات میدهد. بهترین کار این هست که شما هم از درون و هم از بیرون پوست خود را تقویت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید .

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

۱ـ برای از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم از کانسیلر های مایع استفاده بکنید. برای زدن آن از برسهاس کانسیلر استفاده بکنید که کمک میکند تا نزدیک رستنگاه مژه آنرا بمالید. به گوشه های داخلی چشم دقت بیشتری بکنید. برای یکدست شدن آن با انگشت خود آنرا پت کنید. اگر سیاهی چشم خیلی زیاد است اول با صورتی آنرا کمرنگ کنید و بعد کانسیلر خود را استفاده بکنید.

                         

۲-برای پیدا کردن کرم فونداسیون مناسب خود آنرا روی گونه خود در زیر نور طبیعی روز آزمایش کنید. کرمی که روی پوست شما ناپدید میشود و فرق آن با جاهای دیگر پوست دیده نمیشود رنگ مناسب پوست شماست.فونداسیون را فقط جاهای از صورت که نیاز دارد یکدست شود مانند کناره های دماغ و دور لب استفاده کنید. سعی کنید از برسهای فونداسیون استفاده کنید تا در موادتان صرفه جویی کنید. اسفنج ها مواد فونداسیون را جذب میکنند و کرم به صورت یک دست روی صورت نمیخوابد.

۳-برای اینکه آرایش و فونداسیون شما به صورت خطهای چروک مانند روی صورتتان دیده نشود از پودر ها استفاده بکنید. برای دور چشم از پودر های با ته رنگ زرد و اگر خیلی سفید هستید از پودر های سفید با برسهای کوچگتر مناسب دور چشم استفاده بکنید. و برای بقیه صورت از پودری که مناسب رنگ فونداسیون شماست استفاده بکنید.

۴- برای روژگونه از رنگهای صورتی ملایم در حالیکه میخندید روی گونه ها تا نزدیک گوش با برس مخصوص بزنید و دوباره به محل اول برگردید. میتوانید برای براق شدن از پودر های براق روی روژ گونه اول یک لایه دیگر بزنید.

۵-لبها را با کیسه نرم بسابید تا یک لایه از پوستهای مرده آن برداشته شود و لب شما نرم بشود. بهترین ماتیکها آنهایی هستند که به رنگ طبیعی لب شما نزدیک ترند یا کمی تیره تر هستند.

۶- برای اینکه لب شما شکل بگیرد و زیبا دیده شود از مداد لب استفاده بکنید که برای اینکه به مدت طولانی تر بماند اول خط لب را بکشید و بعد از ماتیک استفاده بکنید. در انتها با برس مخصوص لب خط لب را با ماتیک بلند کنید.

۷-برای اینکه به صورت شما شکل قشنگی بدهد ابرو ها را با موچین برداشته و تمیز کنید. با مداد ابرو از داخل ابرو بطرف بیرون به صورت خطهایی که مثل و به اندازه مو های ابرو به نظر میایند ابرو را پر کنید و شکل آنرا کامل کنید.برای سایه چشم از سایه هایی که به رنگ موی شما میایند استفاده بکنید.

۸-سایه روشن اولین پایه سایه چشم را روی همه جای پلک بزنید. سایه دوم تیره تر بوده وانرا تا خط چروک بالای چشم ادامه بدهید.

۹- از سایه تیره تر برای آرایشهای خلیجی و عربی استفاده بکنید. و خط چشم را روی رستنگاه مژه ها بکشید و برای اینکه طولانی تر بماند برس را کمی مرطوب بکنید.

۱۰- از ریمل برای اینکه آرایش خود را کامل کنید استفاده بکنید. برس ریمل را موازی کف زمین بگیرید و از بیخ مژه ها شروع کنید وسعی کنید تا برس را همین طور بچرخانید تا مژه ها از هم جدا بشوند و لکه ای دیده نشود.اگر قرار است که از فر مژه استفاده بکنید بهتر است آنرا قبل از ریمل زدن استفاده بکنید در غیر این صورت ممکن است که باعث شکستن و پاره شدن مژه ها بشوید

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

پیرایش

پیرایش درواقع شامل همه چیز درباره مو میشود .چیزهایی که در باره مو و داشتن سالن مو میشود شامل

 • شستن مو
 • کوتاه کردن مو مدلهای قدیمی و جدید
 • رنگ کردن مو (کل مو٬ هایلایت٫لولایت٫ رنگهای فانتزی)
 • صاف کردن مو (گرم٫ سرد)
 • فرزدن مو (معمولی یا فانتزی)
 • جمع کردن مو و شکل دادن به مو
 • ویتامینه کردن مو
 • دراز کردن مو (اکستنشن)
 • راندن سالن
 • بهداشت و سلامت مشتری و خودتان
 • قانون و مسائلی که باید رعایت شود
نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

ارایش

ارایش  تمام مواردی هست که مربوط به پوست و زیبایی میشور که شامل

 • تمیز کردن پوست
 • از بین بردن مو های زائد (وکس کردن)
 • از بین بردن دایمی مو های زائد (الکترولیز)
 • مانیکور و پدیکور
 • ناخن مصنوعی
 • ارایش صورت
 • ماساژ
 • استفاده از ماشینها برای بهبود بدن
 • استفاده از ماشینها برای بهبود صورت
 • استفاده از روغن های عطردار برای بهبود بدن و صورت
 • لاغری موضعی بدن و از بین بردن سلولات
 • تمیز کردن پشت و شانه
 • شکل دادن به ابرو و رنگ کردن ابرو
 • رنگ کردن مژه
 • فر کردن مژه
 • کاشت مژه (مصنوعی و دائمی)
 • تن کردن یا برونز کردن بدن (دستی و با ماشین)
 • داشتن سالن زیبایی و راندن سالن
 • چطوری با مشتری رفتار کنید
 • بهداشت و سلامت مشتری و خودتان,
 • قانون و مسائلی که باید رعایت شود
نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

باب (Bob) یا همان مصری خودمان

 

مدل باب یکی از قدیمی ترین مدلهای کوتاهی مو هست. ولی با تغییرات مختصرمیتوان انرا به شکل مد جدید در اورد. یکی از این روشها اضافه کردن فرینج یا تل هست. که مناسب افرادیست که پیشانی بلند دارند البته تل مناسب خیلیها هست به شرطی که صورت گرد نداشته باشند.

یکی دیگر از روشهایی که میتوان به باب شکل جدید داد لایه لایه کردن موست. اینجا ما از ریزرrazor یا کاتر استفاده کرده ایم که به انتهای مو حالت نرم و صافت داده است. این کار برای کسانی که موهای کلفت یا پرپشت دارند خیلی مناسب هست.

bob with bangs diagram

 

 

1.مو را بشورید و شانه کرده و چهار قسمت کنید. مو را از پشت سر یک لایه باز کنید و طوری شانه کنید که روی گردن بخوابد. و بصورت افقی بدون اینکه بلند کنید کوتاه کنید. همینطوری ادامه بدهید تا همه مو کوتاه شود .سعی کنید سر را شبیه پرتغال در نظر بگیرید. یعنی هرتکه از مو که باز میشود به طور طبیعی و با جاذبه زمین ول میشود همان جا کوتاه شود. مو را عقب ٫جلو٫بالا نکشید.

2.برای کوتاه کردن فرینج نباید از انتهای دو چشم فراتر بروید.از کاترهای مو میتوانید استفاده بکنید تا انتهای مو را صافت کنید. برای اینکار دوباره مو را طبقه بندی کنید و لایه باریکی از مو را بین انگشت اشاره و وسط بدون کشش بگیرید و کاتر را روی ۳/۱ انتهای مو با کمی زاویه بگذارید. با فشار ملایم مو را کوتاه کنید. اگر برای اولین بار از کاتر استفاده میکنید عجله نکنید اگر کم کم کوتاه کنید بهتر از ان هست که همه را با هم و زیادتر کوتاه کنید.

 

Shaper Fromm With 1-blade #107bob hairstyle 2

 

 

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦
رنگ کردن موهای سفید

 

بیشتر خانمها وقتی شروع به رنگ کردن موهاشون میکنند که موهاشون شروع به سفید شدن میکند.آدمها وقتی پیر میشوند رنگدانه های مو هاشونو و پوست صورتشونو از دست میدهند. برای همین رنگ پریده بنظر میایند. اشتباه خیلی ها از اینجا شروع میشود که سعی میکنند با رنگهای تیره یا با ارایش های تیره ٫رنگ از دست رفته را بدست بیاورند. .

 

 

با مشتری خود روراست باشید. اگر فکر میکنید رنگ پسند انها مناسبشان نیست بگویید. ولی سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که او را نرنجاند. مثلا بجای اینکه بخندید و بگویید نه به شما نمیاد. برایش توضیح دهید رنگ های دیگر بیشتر مناسب رنگ پوستشان هست و بیشتر بهشان میاید.

 

 

همیشه سعی کنید واقع بین باشید برای خودتان دردسر درست نکنید و به مشتری قولهای الکی ندهید.برایش بگویید سفیدی مو نشان بدی نیست نشان دهنده یک دوره از زندگی ادمهاست و همه یکروز موهاشون سفید میشود. تا حالا این رنگو داشتید از این ببعد یک رنگ دیگر دارید.

 

 

 

 

از مشتری بپرسید از چه خانواده ای از رنگها خوشش می اید. قبلا چه رنگهایی داشته. ببینید چند درصد از مو هایش سفید شده است. چند وقت به چند وقت میخواد رنگ کند. بعضی موقعها شما نیاز ندارید که همه مو را رنگ کنید. خودتان را مثل یک نقاش تصور کنید. شما دارید یک اثر هنری خلق میکنید. مشتری شما با اثر هنری شما همه جا ظاهر خواهد شد. هیچوقت در رنگ کردن عجله نکنید. همیشه یک هنرمند واقعی هست که نقاشیهایش اثر جاودانه میشود. مطمعن هستم شما هم بارها از مشتری هایتان شنیدهاید که با شوق و ذوقی از رنگ کس دیگر یا حتی خودشان که سالها پیش داشته اند برایتان نقل کردهاند.

 

 

در بعضیها تک رنگ خوب و مناسب دیده میشود در بعضیهای دیگر مخلوطی از رنگها. شما میتوانید از روش کاموفلش استفاده کنید. یعنی رنگی و فرمولی را مخلوط کنید و بصورت هایلات فویلی  دورو بر جایی که سفید شده استفاده کنید که همه فکر کنند مدل مو هست. سفیدیها با رنگ مخلوط میشود این کمک میکند تا فرد احتیاج نداشته باشد که زود بزود رنگ کند و از طرف دیگر وقتی مو رشد میکند بد دیده نشود.

 

 

 • اگر مشتری موهایش بلوند هست یا دوست دارد بلوند کند رنگهای اش یا خاکستری پوشش نمیدهند. بهترین کار استفاده از رنگهای neutral  هست.

   

   

 • اگ مشتری سفیدی زیاد دارد استفاده از رنگهای قرمز مهارت خاصی میخواهد. اکر رنگ خیلی روشن باشد مو نارنجی در میاید. بهتر است که یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی استفاده شود. اگر باز هم مطمعن نیستید  برای امتحان یک تیکه از پشت سر را رنگ کنید.

   

   

 • برای استفاده ار رنگ های قهوه ای مواضب باشید زیادی تیره نکنید. چون شما میتوانید دوباره مو را تیره کنید ولی خیلی سخت مو را بتوانید روشن کنید. در خیلی از رنگها قهوه ای تیره به سیا هی میزند.

   

   

 • برای رنگ کردن موهای خشن از یک درجه رنگ تیره تر از رنگ انتخابی استفاده بکنید. برای اینکه این مو ها رنگ را به راحتی جذب نمیکنند. همیشه از مشتری هایتان فیدبک بخواهید و در کارت رکورد کنید.

   

   

 • در انتها به مشتریتان اموزش دهید که چگونه از موهایشان مواظبت کنند. کی دوباره  برای رنگ برگردند. به او پیشنهاد شامپو  و  نرمکننده مناسب بدهید. با اینکار هم میتوانید مشتری را برای دفعه بعد وقت بدهید و هم اگر جزو سالنهایی هستید که فروش محصولات مو و زیبایی دارید محصول خود را بفروشید.  

   

 

 

رنگ کردن برای اولین بار

 

 

 

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

facial پاکسازی و تمیز کردن صورتFeng Shui Bamboo

پاکسازی پوست یکی از سرویسهای مهم یک سالن میباشد. امروزه مردم برای ظاهر خود اهمیت زیادی میدهند مخصوصا با الودگیهای محیط با مواد ارایش که پر از مواد شیمیایی هستند تمییز کردن پوست از یک سرویس دلبخواهی به یک سرویس واجب تبدیل شده است. برای اینکه بتوانید یک پاکسازی خوب کنید شما اول باید اناتومی سر و گردن بدانید. به بیماریهای پوست اگاهی داشته باشید. روشهای کار را بلد باشید و مواد و وسایل مورد نظر را تهیه کنید.

من اناتومی سرو گردن را بعد توضیع خواهم داد.

بیماریهای پوست

ما در هر سرویس زیبایی دو مطلب را باید در نظر بگیریم .contraindication & contra action .

contraindication یعنی چیزهایی که باعث میشوند شما نتوانید به یک فرد سرویس بدهد یا باید روش کارتان را طوری عوض کنید که صدمه به فرد نزنید. contra action واکنش فرد یا پوست در مقابل موادی که استفاده کرده ایم. همه contraaction ها بد نیستند. مثلا قرمز شدن موقتی پوست بخاطر ماساژ یکچیز عادی است ولی قرمز شدن شدید بخاطر حساسیت دادن به مواد غیر عادی است. در این مواقع بهترین کار بلافاصله مواد را از پوست بردارید و کمپرس اب سرد کنید اگر مواد الوورا دارید که در ایران به ان استوقودوس میگویند بزنید. اگر درست نشد به مشتری پیشنهاد بدهید تا به پزشک مراجعه کند. هیچوقت هول نکنید ولی همیشه اماده اتفاقات اینگونه را داشته باشید.( الوورا بصورت ژل فروخته میشود. که یکی از مواد پرمصرف سالنهای زیباییست. معمولا برای بعد از بند و وکس از ان استفاده میشود)

بیماریهای پوست و نارساییهای پوست که منبع میکروبی٫ویروسی و قارچی دارند از مواردی هستند که شما از دادن سرویس ممنوع میباشید. اگر شما انها را نشناسید باعث وخیم شدن٫سرایت به همه جا٫ خودتان و مشتریهای دیگر خواهید شد. (تبخال بیماری ویروسی هست) 

هر گونه برش و زخم در صورت٫ برامدگیهای مشکوک٫ بیماران سرع٫ جوشهای عفونی شما را از دادن سرویس خود بازمیدارند. لطفا با مشتریهای خود با متانت برخورد کنید و بگویید چون شما دکتر نیستید نمیتوانید کاری انجام بدهید هیچوقت سعی نکنید که بیماری را حدس بزنید یا اسم بگزارید. این باعث میشود اگر شما اشتباه کنید فرد را بیش از  اندازه بترساند یا فکر کند چیز مهمی نیست. همیشه فرد را به دکتر معرفی کنید.

موارد مورد نیاز

برای دادن سرویس پاکسازی پوست شما به یک اتاق مناسب کار٫ تخت مخصوص٫ حوله های تمیز٫ شیرپاککن یا لوسیون های صورت٫ تونر٫ مواد پیلینگ٫ دستگاه بخور صورت٫ کرم ماساژ صورت٫ ماسک صورت٫ نرم کنندهها٫ کرم دور چشم و در بعضی موارد به دستگاههای مخصوص صورت نیاز دارید.

spa furniture

این یکی از روشهایی هست که شما میتوانید تخت و اتاقتان را برای مشتری خود اماده کنید. برای اینکه فرد بتواند استراحت کامل کند میتوانید از اهنگهای ارامش دهنده٫ شمع و از روغنهای معطر استفاده بکنید.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

برای اینکه ارایش در صورت بخوابد شما اول باید پوست خوبی داشته باشید. در واقع صورت پاکسازی شده باشد.

بیس ارایش به موادی گفته میشود قبل از کرم پودر و بعد از ارم نرم کننده مصرف میشود تا صورت را صاف و یکدست نشان دهد. با اینکار شما عیبهای صورت را میپوشانید بدون انکه کرم پودر زیادی استفاده کنید.

سه نوع از بهترینهای موجود عبارتنداز

Estee lauder face primi  این مارک برای صورت هاییکه قرمز هستند یا رگهای نازک قرمز رنگ در پوستهاییشان دیده میشود مناسب هستند.

giorgio Armani fluid sheer برای پوستهای خشک منسب هست. این کرم به پوست طراوت میدهد و پوست صافو یکدست دیده میشود.  این کرم صورت را کمی براق میکند. شما میتوانید این کرم را بعد از کرم پودرتان هم کمی روی گونه ها و کنار چشو استفاده کنید.

Mac Matte Silicon که در تیوبهای کوچک دیده میشود مناسب پوستهای چرب میباشد. کمی به انگشتتان بزنید و روی جاهایی از صورت که براق دیده میشود بزید.

امید وارم جواب سوالتان را گرفته باشید .فراموش نکنید تا صورت تمیز و پاکسازی نشود ارایش با بهترین مارکهای دنیا روی صورت نخواهد خوابید.

شما با معرفی کردن پاکسازی صورت به مشتریهایتان هم میتوانید یک سرویس جدید ارایه بدهید هم پول بیشتری در بیاورید. چون معمولا عروسها باید هفته ها تحت درمان و مراقبت از پوست قرار بگیرند تا روز موعود بهترین دیده بشوند.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

cleanser شیرپاک کن

برای تمیز کردن ارایش٫ گرد وخاک والودگی محیط از لایه بیرونی پوست استفاده میشود. کلینزرها انواع مختلف دارند. استفاده از انها بستگی به نوع و جنس پوست دارد.

 •  صورت افراد جوان که معمولا چرب هست و تمایل زیادی برای جوش زدن دارد از کلینزر هایی استفاده میشود که face wash خوانده میشوند مانند صابونهای صورت و کفهای صورت شور.
 • برای صورت افراد با پوست خشک باید  کرمهای کلینزر cleanser cream استفاده شود.این مواد روغن دارند و برای پوست خشک مناسب ترند.
 • لوسیونهای تمیز کننده پوست cleansing lotion  ابکی هستند و برای پوست خشک مناسب هستند
 •  

باید گفته شود که ما دو نوع پوست خشک داریم. پوستی که اب خود را برای اینکه اب کم نوشیده شده یا زیر افتاب زیاد ما نده باشند از دست داده است. خشک شدن نوع دیگر بخاطر بالا بودن سن غده های تولید کننده چربی مفید پوست کندتر کار میکنند. نوع اول اب کم دارد نوع دوم چربی. برای نوع اول باید موادی استفاده کرد که ابکی هستند و اب زیاد دارند. برای نوع دوم باید موادی مصرف کرد که روغن زیاد دارند و غلیظ هستند مثل کرمها. 

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

مدل کوتاهی Emo

 امو در واقع نام یک نوع موسیقی است که طرفداران زیادی دارد. طرفداران موسیقی امو به روش خاص خود لباس میپوشند٫ رفتار میکنند ٫ صحبت میکنند و ارایش مو خاص خود را دارند. شما ممکن هست خیلی ها رو تا حالا دیده باشید ولی متوجه نشده باشید. 

 طبق آیین امو هر کس میتواند امو باشد به شرطی که واقعا بخواهد. برای اینکه صد درصد امو باشید خیلی سخت است. این را انهایی که قانون امو را دنبال میکنند بهتر از هر کسی میدانند.

مدل موی امو بدین شکل است که مو را سیاه پر کلاغی رنگ میکنند و تل بلندی روی چشم راست آنها را میپوشاند.

متداول ترین مدل امو رنگ کردن مو به رنگ سیاه پرکلاغی است. البته مو ها باید به اندازه لازم بلند باشد تا بتوان تلها را طوری کوتاه کرد که طرف راست صورت را بپوشانند.در واقع کسی نباید بتواند طرف راست صورت را بخصوص چشم راست را ببیند.!!!

معمولا کسانی که این نوع مو کوتاهی را دارند سعی میکنند که موهایشان را چرب نگهدارند. با نشستن سر برای چند روز یا استفاده از وکسهای سر. بعضی ها هم مو را تمیز نگهمیدارند این بستگی به اهنگ مورد محبوب انها دارد.

برای داشتن موی مدل امو دو کار میتوانید بکنید یا خودتان موهایتان را کوتاه کنید یا اینکه بروید آرایشگاه.میتوانید مو را هایلات هم بکنید که متداولترین آن رنگ قرمز یا بنفش یا هر رنگ عجیب قریب دیگر است.

برای داشتن مدل امو باید

 1. مو را سیاه پرکلاغی کنید.
 2. پشت مو را با مواد مش بیرنگ کنید تا رنگهای فانتزی خود را رویش بگزاید.
 3. موهای جلوی سر به طرف راست شانه شده و طوری کوتاه میشود تا طرف راست را بگیرد. با ژلهای سر این قسمت را کاری کنید که ثابت بماند.
 4. تکه فرق سر باید با کاتر یا قیچی با روش خاصی کوتاه شود که ایستاده بماند. به این روش تیز tease کردن  مو میگویند که مو اسپاکی و شلوغ میماند.

این مدل مو مناسب موهای کمپشت هست تا موهای پرپشت. در غیر این صورت باید مو را با روشهای دیگر کمپشت کرد.

این هم دو مدل مختلف از امو . مدل امو در دخترها کمی ملایمتر و صافتر است. انها بیشتر دوست دارند با رنگها بازی کنند.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

رژ لب تاکسی جالبترین رژ لب دنیا برای خانمهایی که دم به دقیقه عادت دارند ارایش خودشونو چک کنند. این رژ لب دارای یک ایینه کوچک در روی بدنه خود است و وقتی در ان را باز میکنید در داخل در دو تا چراغ  ال ای دی داره که وقتی که رژ میزنید درست میافته روی لب شما. یعنی اگه تو شبی تو تاکسی رژ لب تاکسی بزنید نمیخواد نگران باشید که رژتون پخش شده باشه. به نظر من این جالبترین وسیله ارایشی است که تا به حال من داشتم. فکر میکنم برای کیف ارایشی هر خانمی واجب باشه. تازه لب ها را هم تینگل میده کمی قلوه ای میکنه. که ثابت شده با مصرف دایم لبها ۴۰ درصد قلوهای تر دیده میشوند.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

برای اینکه رنگ موی مشتری شما عالی و بدون ایراد دربیاید بهترین کار این است که با مشتری خود یک مشورت کامل و جامع انجام دهید. این به شما کمک میکند که مشتری خود را درک کنید و بدانید او از سرویس امروز خود چه انتظاری دارد. به موارد زیر دقت کنید اینها مواردی هستند که شما باید مد نظرتان بگیرید.

شخصیت و کار یک نفر:

کدامیک از موارد زیر نماینده مشتری شماست.

الف)یک شخص دراماتیک کسی که میخواهد از همه افراد دورو برش متفاوت باشد.

ب)یک شخص کلاسیک و کسی که لباسهای رسمی میپوشد.

ج)یک شخص نرمال که دوست دارد اسپورتی باشد و همه چیز را آسان میگیرد.

د) کسی که دوست دارد همیشه جوانتر از خودش دیده شود و زیر بار مسن شدن نمیرود.

ح)یک فرد رمانتیک و عاشق پیشه کسی که همه چیزهای لوکس و سطح بالا را میخواهد.

دقت کنید که بعضی مواقع افراد فکر میکنند که به یکی از گروه های بالا متعلق هستند ولی در عمل طور دیگری عمل میکنند.  و همچنین ممکن است ما به عنوان ارایشگر به یکی از گروهای بالا تعلق داشته باشیم که این باعث میشود که سلیقه و خواسته خودمان را به فرد تحمیل کنیم که اینجاست که همه چیز به کج راهه میرود و مشتری از در سالن ناراحت خارج میشود.

طرز آرایش

چه نوع آرایشی بیشتر مناسب اوست.

الف) آیا مشتری شما از آرایش استفاده می کند.

ب) چه رنگ های را بیشتر در آرایش خود استفاده میکند رنگهای ملایم یا تند و براق

ج) از کدامیک از رنگهای زیر بیشتر استفاده میکند. قرمز-قهوهای- نارنجی- صورتی- رنگهای دیگر

فشیون

مشتری شما چقدر مد های سال را دنبال میکند. چه رنگهایی در کمد لباس او میتوان پیدا کرد.

رنگهی خنثی مانند سیاه- سفید-آبی- خاکستری و کرمی

رنگی- قرمز-ابی-صورتی-سبز-نارنجی-بنفش-و زرد

حتی با توجه به طرز پوشش او در سالن و مقایسه با مجله های مد و خبرهایی که از دنیای مد به شما میاید میتوانید این مسئله که چقدر او شجاع است تا آخرین مد رنگ سال و کوتاهی سال را امتحان کند را تخمین بزنید.

رنگ پوست شخص

رنگ مو باید به رنگ پوست شخص بیاید. شما تقریبا افراد را به سه دسته از رنگها میتوانید تقسیم کنید. رنگ پوست روشن- متوسط و تیره

به افرادی با پوست روشن رنگهای بلوند روشن و بلوند خیلی روشن میاید.

به افرادی با پوستی به رنگ متوسط رنگهای بلوند و بلوند تیره و قهوهای روشن بیشتر میاید.

به افرادی با پوست تیره رنگهای قهوهای و قهوهای تیره و سیاه بیشتر میاید.

 

حالا شما یک عالمه اطلاعات دارید که میتواند به شما کمک کند تا به مشتری خود سرویس بهتری ارائه دهید.

ادامه دارد..

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

برای کوتاه کردن باید قسمت پشت و کناره های مو را  دیسکانکت کنید و کوتاه کنید. جلوی مو کمی بلندتر است. در واقع این مدل همان مدل باب فانتزی است که قبلا توضیح داده ایم.

برای رنگ مو هم یک مثلث شکل در جلوی سر شامل فرینج جدا کنید و آنرا رنگ ۶.۶۴ رنگ کنید (شرابی روشن) و بقیه مو را ۵.۴ (شرابی تیره) ولا استفاده کنید.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

برای بدست اوردن موهای فردار شکیرا خواننده مشهور از اسپره های فیکساتور و بابلیس جدید استفاده کنید. این بابلیس مو ها را فر میکند در حالیکه انرا نمیسوزاند چون صفحه ان سرامیکی است.

 

موها را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و از پشت سر شروع کنید. مو ها را فیکساتور زده و دور بابلیس بچرخوانید. تا ده بشمارید و انرا باز کنید. همینطور ادامه دهید تا شکل دلخواه شما بدست بیاید. اگر فر درشت میخواهید مو را بالاتر بپیچید و اگر فر کوچک میخواهید پایینتر مو را بپیچید. با اینوجود این بابلیس ها در سایز های مختلف به فروش میروند.

به مسایل ایمنی کار با این وسیله دقت کنید.

١- بعد از استفاده انرا از برق در اورید. در جایی بگزارید تا خنک شود.

٢- فقط برای فر کردن مو استفاده کنید.

٣- سیمهای وسیله برقی را قبل از استفاده چک کنید برای هرگونه پارگی و لخت بودن سیمهای برق.

۴- مواظب بچه ها باشید.

۵- مواظب انگشتان و همین طور پوست مشتری خود باشید. این وسیله بسیار گرم میشود.

۶- روی سطح نسوز ان را بگذارید و انرا درحالیکه به برق است تنها نگزارید.

نویسنده: بیتا اذری - ۱۳۸٧/٥/۱٦

این مداد بسیار روغنی میباشد و استفاده از ان برای اقایان که در میک اپ تجربه ندارند بسیار مناسب میباشد. خواننده های راک و امو ها و همون طور افراد گاتیک معمولا دوست دارند با رنگ سیاه کار کنند این مداد بسیار مناسب میباشد. چون اسم Guy liner یعنی خط مردانه دارد دیگر این افراد از دست خانم ها راحت میشوند که مداد ان ها را کش برند. این مداد فقط مخصوص اقایان است ولی راستش را بخواهید من خودم ازش استفاده میکنم چون خیلی روان است و برخلاف مداد های ارایشی دیگر که پوست را خط میاندازد روی پوست براحتی سر میخورد و این سیاه ترین مداد ارایشی است که من در عمرم داشتم.طبق معمول اقایان  در درست کردن چیزی که قرار خودشون استفاده کنند کم نمی گذارند!!!

 

کدهای اضافی کاربر :


نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: